Zbigniew Wodecki nie żyje

Dziś zmarł Zbigniew Wodecki. Muzyk przez kilka ostatnich dni walczył o życie po tym jak doznał udaru. Artysta miał 67 lat.

Zbigniew Wodecki przeszedł niedawno udar. Wcześniej poddany był zabiegowi wszczepienia by-passów. Jeszcze niedawno menedżer muzyka informował, że stan zdrowia Wodeckiego jest stabilny. Niestety, właśnie potwierdzono informację o śmierci artysty. Zbigniew Wodecki 6 maja skończył 67 lat. Był ulubieńcem polskich melomanów, a jego przeboje śpiewały kolejne pokolenia.

Zbigniew Wodecki był piosenkarzem, instrumentalistą (grał m.in. na skrzypcach i fortepianie), kompozytorem, aktorem i prezenterem. Znany był z przebojów takich jak „Chałupy Welcome To”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj mi tak” i „Izolda”, jak również dzięki polskim wersjom utworów z filmów animowanych „Pszczółka Maja” oraz „Rudolf czerwononosy Renifer”.

Wodecki rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego na ulicy Basztowej w Krakowie, w klasie skrzypiec.

Od końca lat 60., związany był z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 współpracował z Ewą Demarczyk.

W 1972 roku zadebiutował na festiwalu w Opolu. Odniósł sukcesy na wielu festiwalach (Rostock, Praga,Słoneczny Brzeg, Sopot). Występował również w kabarecie z Zenonem Laskowikiem.

Był jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami” edycje I–XII). W stacji TVN prowadził programy: „Droga do Gwiazd”, „Twoja Droga do Gwiazd” i koncert „Zakochajmy się jeszcze raz”.

11 maja 2017 artysta doznał udaru i trafił do szpitala. Mimo doniesień o poprawie stanu zdrowia, muzyk zmarł.

Źródło: niezalezna.pl, Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj