Sławomir Nowak w sprawie afery Amber Gold: „Nie miałem z nią żadnej styczności”

Dzisiaj przesłuchiwany jest były Minister Transportu Sławomir Nowak, który przy współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego sprawował nadzór nad spółką OLT Express – firmą lotniczą założoną przez Marcina P. – założyciela spółki Amber Gold

Bardzo chętnie pomogę komisji w ustaleniu wszelkich znanych faktów, które mogą mieć wpływ na wyjaśnienie afery Amber Gold – zadeklarował Sławomir Nowak.

– Moim zdaniem zbadanie tej sprawy jest bardzo ważne, bo Polacy mają prawo oczekiwać, że w każdej sytuacji kiedy instytucja parabankowa ich oszukuje, mają prawo oczekiwać, że (…) państwo staje po ich stronie i będzie dążyć do wyjaśnienie takiej sprawy – powiedział Nowak, wygłaszając na początku przesłuchania tzw. swobodną wypowiedź.

Dodał zarazem: „W mojej ocenie potrzebne jest zbadanie innych instytucji parabankowych, które korzystały z luk prawnych, a czasami wręcz z lobbingu i parasola politycznego w swojej działalności. Dlatego bardzo chętnie pomogę komisji w ustaleniu wszelkich znanych faktów, które mogą mieć wpływ na wyjaśnienie tej i ewentualnych (innych) spraw”.

Te deklaracje były odczytywane z kartki, co nijak się miało do pytań jakie świadek otrzymywał od komisji. Wyczytywane notatki wzbudzały mieszane uczucia wśród słuchaczy. Oto jeden z nich.

Źródło: tvp.info, niezależna.pl, Kancelaria Sejmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj