Jakubiak: Gdyby zabrakło Jarosława Kaczyńskiego, Polsce przydarzyłaby się tragedia

Widać, że przez te kilka lat PO i „Gazeta Wyborcza” przyzwyczaiły się do siebie. To sprawna gazeta pod warunkiem, że chodzi o szkalowanie – powiedział w programie „Prosto w oczy” wiceprzewodniczący Kukiz’15 Marek Jakubiak, komentując ataki na szefa MON Antoniego Macierewicza. Jak dodał, jego ugrupowanie nigdy nie atakowało Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ prezes PiS pełni „poważną rolę w polskiej polityce”.

W weekendowym wydaniu dziennik Adama Michnika sugeruje, że minister obrony zasiada w radzie fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia, były współpracownik SB. W związku z doniesieniami „GW” wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza złożył wczoraj na ręce marszałka Sejmu klub PO. Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad wnioskiem upoważniono Stefana Niesiołowskiego.

– Przypomnę tylko, że „GW” jako pierwsza, nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak, znała wyniki prac Komisji Weneckiej. Wyroki Trybunału Konstytucyjnego też publikowała już przed ich ogłoszeniem. Antoni Macierewicz jest jednym z najlepszym ministrów 25-lecia. Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby mówić, że ten człowiek nic nie robi. Nie wiem, kiedy on w ogóle śpi, bo tak żyje tą armią, że aż przyjemnie popatrzeć – ocenił na antenie TV Republika Marek Jakubiak.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ