Prof. Gliński: Komuś zależało na tym, aby z festiwalu w Opolu, zrobić kolejny front walki politycznej

fot. youtube
– Komuś zależało na tym, aby zrobić z tego kolejny front walki politycznej, awantury w Polsce i wciągnąć w to rzeczywistość, która z polityką nie ma nic wspólnego – mówił w Sejmie wicepremier prof. Piotr Gliński.

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, podkreślił, przemawiając z sejmowej mównicy, że „problem z festiwalem opolskim został spowodowany decyzją prezydenta Opola”.– Prezydent nie wpuścił ekip produkcyjnych na teren amfiteatru, a następnie zerwał porozumienie z TVP. Festiwal był w sposób taki, jak zawsze od 54 lat, przygotowywany przez TVP, program, także artyści deklarowali udział – dodał.

Zdaniem prof. Glińskiego „komuś zależało na tym, aby zrobić z tego kolejny front walki politycznej, awantury w Polsce i wciągnąć w to rzeczywistość, która z polityką nie ma nic wspólnego”.– Polską piosenkę, artystów, środowiska, które w polityce się nie angażują. To niepotrzebne, opinia publiczna widzi i obserwuje, wie, kto jest za to odpowiedzialny – mówił wicepremier.

Posłów opozycji totalnej pytał „po co otwieracie nowy front walki politycznej”?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ