Samorząd Dolnego Śląska konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i skuteczne leczenie onkologiczne.

domena publiczna

Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu kolejnych środków na sprzęt medyczny i infrastrukturę służącą leczeniu osób z chorobami nowotworowymi. Dolnośląskie szpitale otrzymają na ten cel prawie 156 mln zł.

Jednym z priorytetów samorządu Dolnego Śląska jest systemowe wsparcie leczenia chorób nowotworowych. W ostatnich latach istotnie zwiększono dostępność do nowoczesnych metod i procedur medycznych w całym województwie. Rozbudowano sieć placówek leczniczych – w ubiegłym roku powstały zamiejscowe oddziały Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego (DCO) w Jeleniej Górze i Legnicy, niebawem swoją działalność rozpocznie pierwsze w regionie Centrum Chorób Piersi (Breast Unit w DCO), a kilka dni temu zarząd poinformował o rozpoczęciu prac projektowo-koncepcyjnych nad budową Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu.

Leczenie chorób nowotworowych jest wielkim wyzwaniem i wymaga coraz większych nakładów finansowych. Chcemy, żeby to leczenie było skuteczniejsze i przebiegało w lepszych warunkach. Dzisiejsza decyzja zarządu oznacza przekazanie dolnośląskim placówkom onkologicznych blisko 156 mln zł na kolejne inwestycje. Dzięki tym pieniądzom na Dolnym Śląsku pojawi się nowoczesny sprzęt i nowe oddziały onkologiczne. To pozwoli na skuteczniejszą diagnostykę i szybsze wdrożenie ścieżki leczenia, a wszyscy wiemy, że czas jest bardzo istotnym czynnikiem w walce z chorobami nowotworowymi – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Zdecydowano o dofinansowaniu 10 inwestycji w ośmiu dolnośląskich placówkach. Wśród konkretnych przedsięwzięć, które zostaną sfinansowane przez samorząd województwa (środki Regionalnego Programu Operacyjnego)  znajdują się m.in. zakup rezonansu magnetycznego dla ZOZ w Świdnicy, wyposażenie pracowni endoskopii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego czy nowy tomograf komputerowy dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Część złożonych wniosków zakłada też prace inwestycyjne, takie jak modernizacja bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy czy budowa Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

źródło: informacja prasowa

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ