Policjanci z Legnicy pomogli rodzącej kobiecie która utknęła w korku

radiowoz.jpg

Kilka minut po udzielonej przez legnickich policjantów pomocy, w szpitalu przyszedł na świat mały chłopiec. Funkcjonariusze pilotując samochód z rodzącą kobietą umożliwili jej szybkie dotarcie do placówki medycznej. Sytuacja była poważna, gdyż ciężarnej już wcześniej odeszły wody płodowe i kobieta zaczęła rodzić.Policjanci zareagowali natychmiast, gdy usłyszeli wołanie o pomoc ojca kobiety, kierującego samochodem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy mł. asp. Kacper Ekiert i sierż.Jarosław Kądziołka pilotowali do szpitala pojazd z rodzącą kobietą. Do zdarzenia doszło, gdy policjanci pełniąc w godzinach popołudniowych służbę na terenie miasta, na jednej z ulic kontrolowali inny samochód.

W pewnym momencie usłyszeli z jednego z aut stojących na ulicy w korku wołanie mężczyzny. Kierowca osobowego Volvo krzyczał, że w samochodzie ma córkę, której odeszły już wcześniej wody płodowe i zaczęła rodzić. Mężczyzna poprosił funkcjonariuszy o pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Policjanci  zareagowali natychmiast. Przy włączonych sygnałach dźwiękowych i świetlnych pilotowali samochód z ciężarną do samej placówki medycznej. Tam przekazali rodzącą kobietę bezpośrednio pod opiekę lekarzy. Kilka minut później na świecie pojawił się mały chłopczyk, syn kobiety, której pomogli policjanci.

Jak się okazało kobieta razem z rodzicami jechała do legnickiego szpital z jednej z miejscowości położonych koło Legnicy. Akcja porodowa zaczęła się jednak już podczas jazdy. Na szczęście po drodze zauważyli oni policjantów, którzy im pomogli.

źródło: policja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ