Prezydent skwitował dziennikarza Polsatu

– Samoloty zostały zamówione, będą dostarczane do Polski w ciągu najbliższych lat. Trzymam państwa za słowo, że za kilka lat, jak będziemy latać na jedno wydarzenie w Brukseli kilkoma samolotami, nie będziecie pisać, że to bizancjum – odpowiedział dziennikarzowi Polsatu prezydent Andrzej Duda.

„Kolejny raz grupa najważniejszych polityków w państwie wybrała się w zagraniczną podróż jednym samolotem. Tym razem na szczyt NATO. Kilka miesięcy temu podobna eskapada zakończyła się kilkutygodniową awanturą wokół przestrzegania procedur.
Z prezydentem Dudą jednym samolotem polecieli na szczyt NATO do Brukseli m.in. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, szef BBN Paweł Soloch, oraz Szef Sztabu Generalnego, gen. broni Leszek Surawski, a także szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski” – rozpisuje się „Gazeta Wyborcza”.

Zapytany o tę krytykę, dotyczącą tego, że rzekomo jednym samolotem lecieli najważniejsi ludzie w kraju, przez dziennikarz Polsatu, prezydent Andrzej Duda przypomniał, że najważniejszymi osobami w kraju są prezydent oraz marszałek Sejmu. – Jeśli polecielibyśmy kilkoma samolotami na to samo wydarzenie, wtedy napiszecie, że jest Bizancjum, bo na koszt podatnika mogą sobie latać jeden jednym, drugi drugim, a trzeci trzecim samochodem – skwitował dziennikarza prezydent. – Samoloty zostały zamówione, będą dostarczane do Polski w ciągu najbliższych lat. Trzymam państwa za słowo, że za kilka lat, jak będziemy latać na jedno wydarzenie w Brukseli kilkoma samolotami, nie będziecie pisać, że to bizancjum – mówił prezydent.

Dziennikarza skwitował również rzecznik prasowy prezydenta, Krzysztof Łapiński. – Lot był zgodny z instrukcją HEAD, wprowadzoną trzy czy cztery lata temu przez poprzednią władzę – powiedział.

Źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ