Niezalezna.pl: Brat zamachowca z Manchesteru planował zamach na szefa misji ONZ w Libii!

Młodszy brat arabskiego terrorysty z Manchesteru planował zamordowanie specjalnego wysłannika ONZ do Libii – Martina Koblera. Według libijskich służb specjalnych Hashem Abedi był „znaczącą postacią” w komórce terrorystycznej, która zamierzała wysadzić w powietrze konwój niemieckiego dyplomaty.

20-letni Hashem Abedi, młodszy brat terrorysty-samobójcy z Manchesteru, planował zamach na Martina Koblera, gdy ten niedawno odwiedzał Trypolis jako szef misji ONZ. Plany komórki terrorystycznej, w której działał młody Abedi, zostały jednak w ostatniej chwili pokrzyżowane.

Hashem Abedi został aresztowany w domu rodzinnym Abedich w Trypolisie, zaraz po zamachu w Manchesterze. Obecnie jest przesłuchiwany przez służby brytyjskie i libijskie. Mężczyzna miał podobno przyznać się do kupienia materiałów wybuchowych użytych przez jego brata.

Po zamachu w Manchesterze aresztowany został także ojciec młodych terrorystów. Wszystko wskazuje na to, że w zbrodniczą działalność angażowała się niemal cała rodzina Abedich – uchodźców z Libii. Salman Abedi i Hashem Abedi urodzili się już w Manchesterze, ale w ostatnich latach często podróżowali do Libii, skąd uciekli do Wielkiej Brytanii ich rodzice.

Brytyjskie służby zatrzymały dotychczas 13 osób związanych z 22-letnim zamachowcem, Salmanem Abedim, odpowiedzialnym za poniedziałkowy zamach. 11 z nich pozostaje w areszcie, a dwie zostały zwolnione bez zarzutów.

Źródło: niezalezna.pl, Daily Mail

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ