Podziemia Zamku Książ zostaną otwarte!

Bieniecki Piotr, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Podziemia Zamku Książ zostaną udostępnione dla ruchu turystycznego – podało Radio Wrocław.

Po przeprowadzeniu badań geologicznych w podziemiach naukowcy w Politechniki Wrocławskiej stwierdzili, że nie ma przeszkód, aby poruszali się tam turyści. Prezes zamku Rafał Wiernicki zapowiada wszczęcie postępowania w tej sprawie:

– Wkrótce dopełnienie formalności, przetarg i realizacja. Kolejnym etapem jest uzyskanie w ślad za opinią geologiczną decyzji konserwatora zabytków, która będzie podstawą do przygotowania przez nas dokumentacji przetargowej i wyłonienia podmiotu, który wykona odwierty tych szybów, jak również przygotuje całą trasę turystyczną – czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Podziemia będzie można zwiedzać najpewniej od przyszłego sezonu. Konieczne jest jeszcze dostosowanie podziemi. Wydrążone zostaną dwa szyby, które pomieszczą klatki schodowe:

– Będą miały głębokość około 15 metrów od powierzchni gruntu i będą dochodzić do kompleksu podziemi, który znajduje się na poziomie 50 metrów poniżej poziomu dziedzińca. Będą to szybiki, którymi będzie zejście jak również wejście do trasy turystycznej prowadzącej podziemiami, tymi wykutymi w czasie II wojnie światowej – mówi Wiernicki dla Radia Wrocław.

Przeznaczenie podziemi wykutych pod Zamkiem Książ w Wałbrzychu pod koniec II wojny światowej pozostaje nieznane.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ