​Minister Macierewicz potwierdza ustalenia „Gazety Polskiej” ws. Smoleńska

Macierewicz2.jpeg

Minister obrony narodowej potwierdził na antenie Telewizji Republika doniesienia „Gazety Polskiej”. Przyznał, że w świetle posiadanych dokumentów, Edmund Klich, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, był przeciwny niektórym działaniom, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej.

Od pierwszych dni po katastrofie smoleńskiej było wiadomo, że nasze władze dogadały się z Rosją. Pierwszym sygnałem było niedopuszczenie nas do zbadania wraku i blokowanie prowadzenia badań – mówiły „GP” osoby, które w 2010 r. zasiadały w Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. – Nasi inspektorzy uważali, że trzeba zebrać wierzchnią warstwę gruntu z miejsca katastrofy i przesiać ją przez sita. Niestety, na to się nie zgodził Edmund Klich, który był w stałym kontakcie z polskim rządem i z Rosjanami. Strona rosyjska nigdy tego wniosku nie dostała. Istnieją uzasadnione wątpliwości, czy polska komisja wykonała swoje czynności zgodnie z procedurą badania wypadków lotniczych – opowiadał „Gazecie Polskiej” jeden z ekspertów KBWL.

W rozmowie z Dorotą Kanią w TV Republika potwierdził te doniesienia szef MON Antoni Macierewicz.

Tak, jeden z członków tego zespołu rzeczywiście domagał się, aby taką kwestię (przesianie ziemi – red.) postawiono Rosjanom, by Rosjan do tego zobowiązać, a pan Edmund Klich temu się przeciwstawił. To wynika z materiałów, jakie są w posiadaniu obecnej, powołanej przeze mnie Komisji Badania Wypadków Lotniczych 

źródło: niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ