Najmłodsi wybrali: dr Tomasz Płonek został najlepszym wykładowcą Uniwersytetu Dzieci we Wrocławiu

foto: Adam Zadrzywilski

Dr Tomasz Płonek, związany z Katedrą i Kliniką Chirurgii Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, został Wykładowcą Roku Uniwersytetu Dzieci 2016/2017 w kategorii wrocławskiej. Młodzi słuchacze wyróżnili naszego naukowca za wykład pt. “Jak przeprowadzić operację na otwartym sercu?”.

Nagroda jest szczególna, ponieważ o jej przyznaniu zadecydowały uczestniczące w zajęciach dzieci. Dr Płonek prowadził swój wykład w ramach kierunku Mistrz i Uczeń, w których uczestniczą słuchacze w wieku 12-13 lat.

Laureat odebrał statuetkę podczas uroczystej gali 10-lecia Fundacji Uniwersytet Dzieci w Warszawie, z rąk wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. W ciągu ostatniej dekady w zajęciach z udziałem wybitnych naukowców z Polski i świata wzięło udział około 21 tys. dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Należący do tego grona dr Tomasz Płonek znalazł się w doborowym towarzystwie takich sław, jak prof. Philip Zimbardo, prof. Jan Miodek czy prof. Andrzej Seweryn.

Dr Tomasz Płonek jest najmłodszym pracownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Serca, działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, oraz zdobywcą tytułu najlepszego młodego kardiochirurga w Europie, przyznanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej w 2016 roku. Otrzymał go za badania dotyczące ryzyka pęknięcia tętniaka aorty, które prowadzi we współpracy z inżynierami z Politechniki Wrocławskiej.

Zdjęcia z gali udostępniamy dzięki uprzejmości Fundacji Uniwersytet Dzieci.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ