Otwarcie Alei Józefa Piłsudskiego w Tbilisi z udziałem prezydenta Dudy

fot. prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wziął w środę udział w otwarciu Alei Józefa Piłsudskiego w stolicy Gruzji Tbilisi, gdzie od poniedziałku przebywa z oficjalną wizytą. W tym roku przypada 150. rocznica urodzin marszałka. Wcześniej Prezydent RP spotkał się w Tbilisi z dowództwem unijnej misji obserwacyjnej EUMM oraz polskimi żołnierzami, policjantami i oficerami Straży Granicznej biorącymi udział w tej misji.

W Alei ustawiono okolicznościową tablicę, na której znalazł się cytat ze świętego Grzegorza Peradze – profesora Uniwersytetu Warszawskiego, który zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Józef Piłsudski znał dobrze i kochał nasz kraj, osnuty pięknymi legendami i walkami o wolność i niepodległość naszego ukochanego Kaukazu. On, który sam stał się przez swe bohaterskie wysiłki przedmiotem legendy, wywalczył swą niezłomną wolą i geniuszem wolność i z poszarpanej przez zabory Polski stworzył wielkie i potężne mocarstwo. Powinniśmy kontynuować Jego idee wspólnie z Polakami dla dobra i wielkości naszej wspólnej Ojczyzny. Św. Grzegorz Peradze, 1935 rok – głosi napis na tablicy.

Rok 2017 jest w Polsce obchodzony jako Rok Józefa Piłsudskiego; uczczenie marszałka ma związek z przypadającą w tym roku 150. rocznicą jego urodzin.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ