Prezentacja nowego bolidu PWr Racing Team

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W czwartek, 1 czerwca, PWr Racing Team zaprezentuje swój najnowszy bolid RT-08. Wszystkich dziennikarzy zapraszamy na godz. 11.00 do auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej (wybrzeże Wyspiańskiego 27).

Podczas prezentacji będzie można nie tylko zobaczyć najnowszą konstrukcję, nad którą nasi studenci pracowali przez ostatni rok, lecz także porozmawiać o ich projekcie. W tym roku zespół ma w planach udział w pięciu zawodach Formuły Student – w Niemczech, Czechach, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Po prezentacji przed budynkiem D-21 odbędzie się pokaz jazdy bolidem RT-07, który swoją premierę miał w ubiegłym roku.

Formuła Student to międzynarodowe zawody inżynierskie, w których rywalizują studenckie zespoły z całego świata. Uczestnicy zawodów muszą zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć nim jak najlepsze wyniki na torze, a także przedstawić koncepcję biznesową swojego pojazdu.

Zespół PWR Racing Team jest pierwszą polską drużyną, która zaczęła rywalizować w Formule Student. W 2009 r. studenci Politechniki Wrocławskiej zadebiutowali na zawodach w Wielkiej Brytanii, prezentując wirtualny model bolidu, a od 2010 r. regularnie budują pojazdy i startują nimi na torach w Europie i USA.

Michał Ciepielski

Źródło: Biuro Prasowe PWr

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ