Ruszają połączenia na Islandię

Foto: mat prasowy

W ostatni dzień maja z wrocławskiego Portu Lotniczego ruszyły połączenia do Reykjaviku. Samoloty Wizz Air na Islandię będą latały tak dwa razy w tygodniu. Wyspa zachwyca dziką przyrodą. Sprawdźcie co tam trzeba zobaczyć.

Samoloty do stolicy Islandii będą latały w każdą środę i niedzielę. Odloty z Wrocławia zaplanowano na godz. 15.55, a wyloty z Reykjaviku realizowane będą o godz. 18.50.

– Jestem przekonany, że nowa trasa powtórzy sukces naszych tegorocznych letnich nowości: Lizbony, Majorki, czy Lwowa, które notują bardzo wysokie frekwencje. Islandia to ze względu na przyrodę bardzo ciekawe miejsce na każdą porę roku a na dodatek ciągle nieodkryte – mówi Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska.

Lot z Wrocławia do Reykjaviku trwa około 4 godzin. Bilety w tej chwili można kupić w jedną stronę nawet za około 300 zł. Samolot ląduje blisko stolicy. Na wyspie czekają na nas niesamowite pejzażem, wodospady, lodowce, źródła geotermalne i nietypowa kuchnia, której próżno szukać w innych częściach świata. Wyspę najlepiej zwiedzać wypożyczonym samochodem, bo odległości między atrakcjami są dość duże (nawet 200-300 km).
– U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet w 4 dni, które są między przylotem a odlotem starczą, aby zobaczyć naprawdę sporo. Między innymi gejzery, lodowiec, czy zapolować z aparatem fotograficznym na wieloryby i maskonury. Zimą, która jest łagodniejsza niż w Polsce koniecznie trzeba zobaczyć zjawisko zorzy polarnej – zachęca Thorleifur Thot Jonsson z Islandzkiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ