Coraz bliżej odnalezienia szczątków rotmistrza Pileckiego? Są kolejne poszukiwania

źródło: facebook

W kwaterze „Ł” na wojskowych Powązkach rozpoczęły się prace w miejscu, gdzie mogą spoczywać szczątki rotmistrza Pileckiego. Prace poszukiwacze prowadzi Instytut Pamięci Narodowej pod kierownictwem profesora Krzysztofa Szwagrzyka.

W czasie kolejnego etapu prac poszukiwawczych ofiar komunistycznego reżimu udało się odnaleźć do tej pory jeden kompletny szkielet oraz setki fragmentów szczątków osób zamordowanych w latach 1948-56. Prace są prowadzone w miejscu, gdzie w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zbudowano groby.

Profesor Krzysztof Szwagrzyk powiedział, że właśnie rozpoczęły się prace w niezwykle ważnej części kwatery „Ł”. Jest to teren – mówi profesor Szwagrzyk – gdzie grzebani byli ludzie w latach 1948-49, dlatego to miejsce jest typowane na takie, w którym prawdopodobnie komuniści mogli ukryć szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego.

Pracę IPN utrudnia fakt, że komunistyczni zbrodniarze grzebiąc szczątki ofiar mieszali je, co powoduje, że czas odnalezienia i skompletowania szkieletów polskich bohaterów (w tym rotmistrza Witolda Pileckiego) może być wydłużony.

Źródło: TVP Info, ipn.gov.pl Telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ