Rozpoczynają się opryski przeciw komarom

domena publiczna

W pierwszych dniach czerwca (1-2 czerwca) planowane są opryski przeciw komarom przy użyciu samolotu oraz metodą naziemną. Wszystko po to, aby ograniczyć liczebność tych uciążliwych owadów.

Opryski z samolotu, które zleca miasto zostaną wykonane na terenach zielonych, wzdłuż dolin rzecznych oraz na niektórych terenach otwartych (m. in. przy stadionie olimpijskim i miejskim). W mniejszych parkach z dużym zadrzewieniem, zostaną w tych dniach wykonane zabiegi metodą naziemną.

Opryskiwanie preparatami chemicznymi wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych, a mianowicie: temperatura maksymalnie 22 C, bezwietrznie oraz bez opadów przez przynajmniej 24 – 48 godzin. Wynika to z charakterystyki i sposobu aplikacji środków.

– Dlatego też podany termin jest planowany, a warunki atmosferyczne zadecydują czy uda się w nim wykonać zabiegi. Jeśli nie to zostaną przeprowadzone w następnych dniach – tłumaczą urzędnicy.

Samemu też można dużo zrobić

Usuwając źródła stojącej wody wokół domu i w ogrodzie np. zbiorników na deszczówkę mieszkańcy w znaczy sposób mogą zmniejszyć liczebność populacji komarów oraz ograniczyć ich uciążliwość w swoim otoczeniu.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ