Do prywatyzacji Śląska zgłosiły się dwie firmy. Lorenc: dlaczego prezydent szasta publicznymi pieniędzmi ?

By Marcin Kubiś - e-mail, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17494079

Informowaliśmy, że Magistrat, z armią urzędników nie potrafi sam sprzedać Śląska Wrocław, dlatego postanowił wynająć obcy podmiot. Na ten cel przeznaczono, uwaga 650 tys.zł.

Wiadomo, że zgłosiły się dwie firmy, z których jedna za swoje usługi proponuje nieco mniej, niż Miasto na ten cel przeznaczyło, druga natomiast niecałe 300 tys. zł.

Pierwsza oferta została złożona przez Adwokacką Spółkę z Poznania.  Spółka oświadcza, że swoją pracę zakończy w ciągu pięciu tygodni.

Tańsza oferta została złożona przez Kancelarię Doradztwa Ekonomicznego ze Szczecina, która powstała niecałe siedem miesięcy wcześniej. Deklarują termin realizacji w ciągu 7 tygodni.

Pomijając czyją ofertę wybierze Miasto, zastanawiający jest fakt, dlaczego Prezydent wynajmuje obcy podmiot, który ma ocenić wartość akcji należących do Gminy Wrocław a także sporządzić projekt umowy ich zbycia.

Radny PO Sebastian Lorenc zastanawia się, dlaczego prezydent szasta publicznymi pieniędzmi. Czyżby nie miał zaufania do swoich prawników i pracowników, dlatego powołuje podmioty zewnętrzne?

W zasadzie nie wiem o co chodzi? Po co prezydent ogłosił przetarg i czemu on ma służyć? Sama procedura jest dość niejasna, poza tym, jaką funkcję mógłby pełnić doradca zaproponowany przez prezydenta? I kolejne pytanie, po co ogłaszać przetarg na sprzedaż i powoływać doradcę, który skończy swoją pracę… po terminie sprzedaży? A może prezydent wie, że nie sprzeda?

Są przedziwne zapisy ogłoszone w przetargu, dlatego my jako Platforma Obywatelska protestowaliśmy i nadal będziemy protestować, ponieważ uważamy, że pieniądze publiczne są marnowane, poprzez to, że nikt nie wie, jak one są wydawane. Brakuje przejrzystości, brakuje społecznej kontroli nad wydawaniem publicznych pieniędzy. Teraz przyszedł czas aby zapytać: – Panie Prezydencie, daliśmy 80 mln.zł ale prosimy o wynik! To jest kolejny akord, tej symfonii niezrozumiałych wydatków. Bo to nie są prywatne pieniądze prezydenta, tylko wszystkich podatników.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ