Prezydent: Niektórzy zaczynają wypierać się własnych poglądów

sad najwyzszy.jpg

– Sytuacja robi się śmieszno-straszna. Niektórzy zaczynają wypierać się własnych poglądów – napisał prezydent Andrzej Duda o pojawiających się opiniach na temat opinii Sądu Najwyższego ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Prezydent dodał listę publikacji, które stoją po jego stronie, autorzy dwóch pozycji – zdaniem prezydenta – wycofują się z tego, co napisali.

Kancelaria Prezydenta przedstawiła listę 13 prawników, którzy uznają, że prezydent mógł zastosować prawo łaski wobec Mariusza Kamińskiego. Rzecznik prezydenta zaprezentował dziennikarzom listę prawników, którzy wskazywali na możliwość stosowania prawa łaski w postaci indywidualnej abolicji, czyli przed prawomocnym skazaniem. Później została ona opublikowana na stronie Kancelarii Prezydenta.!

Dwa spośród trzynastu nazwisk należą do osób, które teraz mówią o nieporozumieniu lub manipulacji. Mowa o Stanisławie Waltosiu i Lechu Gardockim.

– Sytuacja robi się śmieszno-straszna. Niektórzy zaczynają wypierać się własnych poglądów – napisał prezydent Andrzej Duda na swoim Twitterze.

ąd Najwyższy udzielił w środę odpowiedzi na pytanie prawne związane z ułaskawieniem w 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę obecnego koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA m.in. obecnego zastępcy Kamińskiego – Macieja Wąsika, skazanych wcześniej nieprawomocnie za działania CBA w “aferze gruntowej” z 2007 r.

Sąd Najwyższy uznał, że prawo łaski może być stosowane wyłącznie wobec prawomocnie skazanych, a jego zastosowanie przed prawomocnym wyrokiem nie wywołuje skutków procesowych.

Źródło: Twitter/@Andrzej Duda; wp.pl / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ