Lednica 2017 – już dziś wielkie święto młodych!

legnica 2016.jpg

Już dziś dziesiątki tysięcy młodych ludzi będą uczestniczyły w XXI spotkaniu Lednica 2000 – największym w Polsce corocznym spotkaniu katolickiej młodzieży. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia jest wezwanie: „Idź i kochaj! ”.

XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 jest też oficjalnym, ogólnopolskim dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży – mówimy „Idź i kochaj!” za papieżem Franciszkiem, który w Krakowie skierował do młodych przesłanie, aby wstać z kanapy – tłumaczą organizatorzy.

Uczestnicy szczególnie będą wspominali śp. o. Jana Górę, zmarłego w 2015 r. inicjatora spotkania. Jak podkreślają organizatorzy, „ojciec Jan to dzieło ukochał, poświęcił całe życie na jego rozwój oraz ewangelizację młodych”.

Rok 2017 jest szczególny – to 300. rocznica koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 140. rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 100. objawień w Fatimie. Ponieważ we wszystkich objawieniach Matka Boża nawoływała do odmawiania modlitwy różańcowej, każdy uczestnik spotkania XXI Lednica 2000 otrzyma wyjątkowy różaniec.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ