Legnica – komfortowe perony i windy dla podróżnych

wdolnymslasku.com

Zwiększy się komfort obsługi podróżnych na stacji Legnica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę peronów, odnowienie wiaty i montaż czterech wind. Będą elektroniczne tablice informacyjne, monitoring i przebudowane przejście prowadzące na perony. Szacunkowy koszt zadania to ponad 20 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierzają do 2020 r. przebudować stację Legnica. Zlikwidowane będą bariery architektoniczne. 4 windy zapewnią osobom niepełnosprawnym i z większym bagażem dostęp na perony nr 2, 3, 4 i 5. Zmienione perony z nową nawierzchnią ułatwią wsiadanie do pociągów. Będą wyposażone w nowe ławki – dostosowane do historycznego charakteru stacji. Pasażerowie skorzystają z nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej z elektronicznymi tablicami informacyjnymi. Poziom bezpieczeństwa podróżnych zwiększy monitoring peronów i przejścia podziemnego. Na stacji zamontowane będzie też nowe oświetlenie.

Dużym przedsięwzięciem będzie remont wiaty nad peronami. Jej stalowa konstrukcja zostanie wypiaskowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Wymienione zostaną pokrycia z blachy i rynny. Przebudowa obejmie też tory i sieć trakcyjną. Wymieniona będzie sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

30 maja br. ogłoszony został przetarg. Szacunkowa kwota realizacji to ok. 20 mln zł. Po zakończeniu procedury wyboru wykonawcy prace planowane są do realizacji do końca 2019 r.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ