Odra River Cup 2017 – ósemka PWr znowu najlepsza

Wioślarska ósemka Politechniki Wrocławskiej odniosła podwójne zwycięstwo w regatach Odra River Cup. Nasi reprezentanci wygrali zarówno w klasyfikacji generalnej zawodów, jak i w tradycyjnym pojedynku z osadą Uniwersytetu Wrocławskiego. W sobotnich zawodach udział wzięło 13 męskich i żeńskich ósemek wioślarskich oraz cztery zespoły walczące w smoczych łodziach.

Start usytuowany został na wysokości budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a meta tuż przed budynkiem H-14. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 1000 m. Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach udowodniła, że jest w bardzo wysokiej formie – zwyciężyła bowiem, uzyskując rezultat o prawie osiem sekund lepszy od osady z Uniwersytetu Warszawskiego.

W biegu finałowym reprezentanci naszej uczelni prowadzili od startu do mety i niezagrożeni pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Linię mety minęli z czasem 2:34,89 wyprzedzając osadę Uniwersytetu Warszawskiego o blisko 5 sekund. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Cezarego Madryasa, rektora Politechniki Wrocławskiej medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia.

Trzecie miejsce zajęła I drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Kolejne pozycje przypadły drugiemu zespołowi AGH oraz brytyjskiemu Lincoln University.

W rywalizacji pań o medale walczyły cztery osady z Polski i dwie z Niemiec. O miejsce w finale A zaciętą walkę stoczyły obrończynie tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz osady z niemieckich uniwersytetów w Bremie i Hanowerze. Ostatecznie do decydującej rozgrywki awansowały Polki i reprezentantki Uniwersytetu w Bremie. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach.

Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się bardzo wyrównany. Obie osady płynęły równym tempem, ale na ostatnich metrach więcej sił zachowały Niemki i to one z czasem 3:06,47 jako pierwsze minęły linię mety wyprzedzając rywalki o zaledwie 0,05 sekundy.

Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Hanoweru, a na kolejnych pozycjach uplasowały się osady z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Tradycyjnie na zakończenie regat rozegrano pojedynek pomiędzy wioślarzami Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego. Była to już dwudziesta pierwsza odsłona tej rywalizacji. Opromienieni wcześniejszym triumfem w Odra River Cup 2017 zawodnicy PWr nie dali szans kolegom z UWr i po raz dziewiętnasty sięgnęli po Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ