Pasieka na dachu? Czemu nie, na razie trzy rodziny

pixabay.com

Być może pszczółki na wrocławskich dachach będą się dobrze miały. Tereny zielone są, miododajne rośliny również, przychylność samorządu także, zatem nic nie stało na przeszkodzie aby Wojewoda Paweł Hreniak w ramach Programu Działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2015 – 2019, umożliwił legalną hodowlę pszczół w mieście.

Jak mówi Sylwia Jurgiel, Rzecznik Prasowy Wojewody Dolnośląskiego

Na początek będą trzy ule, bo chcemy sprawdzić, czy hodowla przyjmie się na naszym dachu. Miejsce jest specyficzne i po prostu sprawdzamy co dalej. Czy zostaniemy przy tej samej ilości czy rozszerzymy, okaże się znacznie później. Wokół gmachu jest teren zielony, nieopodal park, dla pszczół to idealne miejsce do zbierania pyłków. W tej sprawie konsultowaliśmy się z pszczelarzami, i to oni zachęcali nas do próby ponownego wprowadzenia pszczelich rodzin do Wrocławia. Opiekunem pierwszej wrocławskiej pasieki na dachu jest Mirosław Majcherek, pszczelarz i prezes koła Wrocław-Krzyki.

Pierwszy zbiór miodu będzie przebadany a potem w formie prezentu rozdawany przez Wojewodę, w ramach promocji ekologicznych hodowli w mieście.

MP

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ