Prezydent Duda we Wrocławiu: Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnych technologii i innowacyjności

DUW

Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnych technologii, nie ma nowoczesnej, dobrze rozwijającej się gospodarki bez innowacyjności – mówił dziś Andrzej Duda. We Wrocławiu trwają spotkania z przedstawicielami nauki, startup-ów i innowacyjnych firm “Nauka i Biznes. Partnerstwo dla innowacyjności”.

Patrzę na ten tytuł naszego dzisiejszego spotkania: nauka dla biznesu, ale ja myślę, że to jest powiązanie, które działa w dwie strony, to nie tylko nauka dla biznesu, ale to także biznes dla nauki, bo pamiętajmy, że tym pierwszym elementem, który się pojawia jeżeli chodzi o badania jest pewna kreatywność – mówił Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że te elementy są dla niego synonimem nowoczesnego państwa. – Nie jest innowacyjny, kto nie podąża cały czas do przodu, kto nie inwestuje w badania i rozwój, ten po prostu zwyczajnie zostaje w tyle – mówił.

– To jest dla nas wielkie wyzwanie jako państwa, bo my mamy ogromne ambicje (…) rzecz polega tylko na tym, żebyśmy tworzyli takie warunki, by tych najzdolniejszych zatrzymać u nas w kraju, dając im zarazem możliwość prowadzenia badań naukowych, które rzeczywiście są tym kołem napędowym rozwoju – dodał prezydent Duda.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Cóż za wnikliwa i odkrywcza wypowiedź. Podobnie jak stwierdzenie, że jak człowiek śpiący, to by się zdrzemnął. Ech, złotousty ten Nasz Adrian Niezłomny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ