Zamieszki na Trzemeskiej. Ruszają kolejne procesy

fot: youtube

Ruszają kolejne proces ws. walk z policją na Trzemeskiej – podaje Radio Wrocław.

Kiedy przed rokiem na komisariacie zmarł Igor Stachowiak (25 l.), młodzież rozpoczęła protesty przeciwko brutalnym metodom stosowanym przez policję. Protesty przerodziły się w walki, które potrwały trzy dni. Funkcjonariuszy obrzucano kamieniami, petardami i butelkami. Zatrzymano 70 osób, a wobec 51 postawione zostały zarzuty.

Już w październiku ur. wystartowały procesy, część wyroków już zapadła. Trzech mężczyzn, którzy prowokowali do zamieszek, zostali skazani na więzienie (od 3 lat do 4 lat i 6 miesięcy). Dalsze 12 osób skazano w kwietniu br.

Teraz przed sądem staną kolejne 24 osoby, a planowane są jeszcze dwie rozprawy, w których osądzone będzie 15 osób. Części prokuratura zarzuca udział w nielegalnym zbiegowisku, innym atak na funkcjonariuszy policji.

Niektórzy oskarżeni nie przyznają się do winy. Twierdzą, że osądzeni powinni zostać przede wszystkim policjanci, którzy dokonali zatrzymania Igora Stachowiaka.

– Może nie zrobił tego celowo, ale zrobił. Całą baterię z paralizatora wyczerpać? To jest prawo? Powinni go ukarać. Niech będą sprawiedliwi też dla swoich – słuchamy na portalu radiowroclaw.pl.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ