Zmiany kadrowe w Śląsku

Z wrocławskim klubem w przerwie letniej pożegna się kilku piłkarzy stanowiących w ostatnim czasie o sile zespołu. WKS nie przedłuży kontraktów z Mariuszem Pawełkiem, Peterem Grajciarem oraz Ostoją Stjepanoviciem.

Z tej grupy najdłużej, od lipca 2014 roku, występował w Śląsku golkiper Mariusz Pawełek. Rozegrał w zielono-biało-czerwonych barwach 88 spotkaniach, 29 razy zachowując czyste konto. W 2015 roku pełnił rolę kapitana zespołu. W swoim jak się okazało pożegnalnym meczu przed wrocławską publicznością (2:0 z Cracovią) popisał się niebywałą interwencją, którą kibice uznali za najlepszą paradę sezonu 2016/2017.

Peter Grajciar pojawił się w klubie z ul. Oporowskiej w grudniu 2015 roku. Słowak, który zawsze uchodził za dobrego ducha drużyny, zapisał na swoim koncie 67 meczów dla wrocławian. Zdobył 8 bramek.

Ostoja Stjepanović dołączył do WKS-u przed ostatnim sezonem. Reprezentant Macedonii zaliczył 28 występów, strzelił 1 gola, gdy pewnie wykonał rzut karny w wygranym 5:1 spotkaniu z Wisłą w Krakowie.

Do swoich macierzystych klubów powrócili trzej wypożyczeni zawodnicy: Mateusz Lewandowski, Łukasz Zwoliński oraz Aleksandar Kovacević. Zwłaszcza ostatni z wymienionych pokazał się wiosną z bardzo dobrej strony. Wcześniej, z powodu kontuzji, Wrocław opuścił Joan Roman. Okres wypożyczenia w Śląsku zakończył także Alvarinho.

Źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ