Kępa Mieszczańska z lotu ptaka

materiały prasowe

Oryginalna architektura, charakterystyczna panorama Wrocławia, liczne tereny nadrzeczne, dużo zieleni. Kępa Mieszczańska to jedno z najbardziej dynamicznie zmieniających się miejsc we Wrocławiu. Zobacz, jak wygląda z lotu ptaka.

Kiedyś Kępa Mieszczańska była zdominowana zabudową mieszkaniową, która została zniszczona podczas II wojny światowej. Był tutaj port i młyn, a nawet lazaret i koszary. Teraz – obok Nadodrza i Przedmieścia Oławskiego – jest jedną z najbardziej dynamicznie zmieniających się dzielnic Wrocławia. Widać to na zdjęciach wykonanych z drona.

Fotografie pokazują, jak unikatowy charakter ma położona między dwoma ramionami Odry wrocławska wyspa. Uwagę przykuwa jej ciekawe ukształtowanie, tereny nadrzeczne, dużo zieleni, oryginalna architektura, bliskość charakterystycznych dla centrum Wrocławia obiektów. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą cieszyć się wszelkimi zaletami życia w dużym mieście – mówi Pierre Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Nieznane oblicze Kępy Mieszczańskiej

W 2013 roku miasto uchwaliło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który precyzuje, jakiego typu zabudowa może być realizowana na Kępie Mieszczańskiej. Inwestorzy mogą budować tutaj mieszkania, biura i hotele. Centralną i północną część zarezerwowano na tereny zielone, a nabrzeża Odry między innymi na bulwary i mariny. Nie zabraknie obiektów kulturowych, rekreacyjnych czy gastronomicznych.

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zwiększyło zainteresowanie inwestorów Kępą Mieszczańską. Powstają nowe projekty, a niektóre odzyskują dawną świetność.

Przykładem są XX-wieczne kamienice przy ul. Jagiełły 6, które zrekonstruuje prywatny inwestor Bouygues Immobilier Polska. Nowa część kompleksu mieszkaniowego, powstanie na narożnej działce i utrzymana będzie w stylu istniejących kamienic. Łącznie znajdzie się tutaj 69 apartamentów, o powierzchniach od 23-137 mkw.

Druga szansa

Na rewitalizacji kamienicy zyskają wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Na parterze inwestor przewidział kilka lokali usługowych, tak by na Kępę Mieszczańską wprowadzić miejskie życie. W ramach inwestycji deweloper przebuduje też układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam między innymi wygodny chodnik oraz ścieżka rowerowa.

To inwestycja z charakterem. Niełatwa, ze względu na renowację dawnej zabudowy, ale tym bardziej wartościowa. Detale historycznych fasad zostaną odtworzone na podstawie archiwalnych planów. Przywrócone zostaną charakterystyczne zabytkowe elementy, między innymi drzwi, balustrady czy stolarka drzwiowa. Charakter inwestycji będzie również odzwierciedlał design lobby utrzymany w stylu art-déco. Mocnym atutem Jagiełły 6 jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Starego Miasta – mówi Pierre Vincent Pasquet.

Prace budowlane rozpoczną się w czerwcu tego roku, a ich zakończenie zaplanowano na grudzień 2018 roku.

Anita Nowak

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ