Remont kładki Zwierzynieckiej. Brak przejścia pomostem od 19 czerwca

Wiśnia, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Remont kładki Zwierzynieckiej został podzielony na dwa zadania. Pierwszym z nich jest przebudowa schodów istniejących po stronie północnej w wygodne podjazdy, tak aby poprawić dostępność kładki osób niepełnosprawnych. Od początku czerwca trwa rozbiórka prawych schodów, obecnie wejście na kładkę możliwe jest wyłącznie schodami po stronie lewej – od strony mostu Zwierzynieckiego.

Zamknięcie samej kładki zaplanowano na dzień 19 czerwca br.
Jest to konieczne jeszcze w czerwcu z uwagi na duży zakres robót, parametry techniczne kładki (240 m długości) oraz krótki termin jaki pozostał do ukończenia prac – 31 października br.

Remontu wymaga cały ustrój nośny kładki wraz z przyczółkami. Zarówno pomost jak i balustrady zostaną zdemontowane dlatego technicznie nie ma możliwości utrzymywania ruchu pieszego i rowerowego w trakcie remontu.
Wszystkie sieci podwieszone pod kładką muszą zostać zabezpieczone a sieć energetyczna ŚN stanowiąca własność Tauron SA oraz MPWiK zostanie przebudowana.

Inwestycja ma na celu poprawę stanu technicznego kładki oraz poprawę dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych, co zostanie osiągnięte poprzez budowę podjazdów w miejscu istniejących schodów.
Wjazd na kładkę od strony południowej (ulica Na Grobli) również zostanie poddany pracom remontowym aby zwiększyć standard istniejącej nawierzchni na podjeździe (szacujemy, że prace na tym odcinku będą prowadzone we wrześniu/październiku). Generalnym wykonawcą prac jest Intop Warszawa, koszt realizacji zadania wyniesie ok 3,5 mln. zł.

Źródło: ZDiUM Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ