Zamachowiec z nagrodą Komisji Europejskiej za…walkę z dyskryminacją

isis.png
Napastnik z Paryża – dziennikarz i student algierskiego pochodzenia Farid Ikken – został w przeszłości doceniony przez… Komisję Europejską. W roku 2009 otrzymał od niej nagrodę „za walkę z wszelkimi formami dyskryminacji”.

Algierczyk Farid Ikken, znany jako zamachowiec z Notre Dame, który zaatakował policjantów pod katedrą, został zidentyfikowany jako „dziennikarz ze Szwecji, który do Francji trafił na studia”. W 2009 roku otrzymał on nagrodę Komisji Europejskiej przyznawaną dziennikarzom za… walkę z wszelkimi formami dyskryminacji.

Już szwedzkie służby wpisały na listę potencjalnych terrorystów mężczyznę pochodzącego z Algierii. W 2013 roku Farid Ikken, późniejszy zamachowiec, opuścił Szwecję. Miał wyjechać do rodzinnej Algierii, ale już w 2014 roku znalazł się na studiach we Francji.

6 czerwca 2017 roku Farid Ikken zaatakował paryskich policjantów młotkiem, krzycząc „to za Syrię”. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Napastnik został raniony. Zostały przy nim znalezione dwa noże. W trakcie przeszukania jego mieszkania służby natrafiły na nagranie, na którym Ikken składa przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ