Przeprosiny za haniebne żarty w Gross-Rosen

Jacques Lahitte, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Uczeń z Legnicy złożył hołd ofiarom nazizmu – podaje Radio Wrocław.

Przed kilkunastoma dniami 16-letni uczeń legnickiego liceum wydurniał się w b. obozie koncentracyjnym Gross-Rosen (Niemcy zgładzili tam 40 tys. osób). Udawał, że oddaje mocz, opierając się o szubienicę. “Wyczyn” licealisty został uwieczniony i opublikowany w internecie. Dotarli do niego nauczyciele.

ZOBACZ: Haniebne zachowanie ucznia w byłym obozie koncentracyjnym

Wobec ucznia zostały wyciągnięte konsekwencje. Stanął przed komisją wychowawczą, otrzymal naganę od dyrektora, zostało mu też obniżone zachowanie. Teraz skruszony winowajca postanowił przeprosić za swój postępek. Samotnie pojechał do Rogoźnicy, spotkał się z dyrektorem muzeum:

– Chciałem przeprosić pana dyrektora przede wszystkim i wszystkich za przejaw mojej głupoty. Jeszcze raz bardzo wszystkich przepraszam – powiedział nastolatek.

Następnie uczeń raz jeszcze odwiedził dawny obóz. Tu zapalił znicze i zmówił modlitwę w miejscu kaźni.

– Trzeba podchodzić do tych spraw poważnie i nie robić takich głupot. Nie da się jednak tego inaczej określić. Nie ze względu na konsekwencje, tylko dlatego, że tutaj się to wszystko działo. Ja to sam zrozumiałem po fakcie. Możecie uczyć się na cudzych błędach, a nie swoich – jak najbardziej to polecam – zaapelował do rówieśników.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ