Soros atakuje Polskę

Jeff Ooi, CC BY 2.5, Wikimedia Commons

Na początku czerwca Soros wziął udział w Forum Ekonomicznym w Brukseli, podczas którego ostrzegał przed niebezpieczeństwami czyhającymi jego zdaniem na Europę. Według niego zagrożeniami nie są jednak islam, wszechwładza banków czy liberalno-lewicowa doktryna Unii. Soros za cel swojego ataku obrał m.in. Polskę i Szwecję – kraje, które opierają się wejściu do strefy euro.

George Soros miał przedstawić zebranym swoje pomysły na… ratowanie Unii Europejskiej. Jego zdaniem UE znajduje się w egzystencjonalnym niebezpieczeństwie z powodu „dysfunkcjonalnych” instytucji Unii Europejskiej, przestarzałych traktatów, polityki oszczędnościowej i partii politycznych, które nie chcą poddać się pod dyktat Brukseli.

Soros przekonywał, że Unia rozsadzana jest od wewnątrz.

Większość Europejczyków mojego pokolenia była przychylna integracji. Kolejne pokolenia zaczęły traktować Unię Europejską jako wroga, co pozbawiło je bezpiecznej i obiecującej przyszłości

– mówił.

Za główny cel swojego ataku Soros obrał Polskę i Szwecję, jako przykład krajów, które opierają się wejściu w strefę euro, czyniąc się tym samym, słowami Sorosa, „członkiem drugiej kategorii”.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ