Julia Szczurowska w drużynie z Wrocławia

impel 2.jpg

Klub ze stolicy Dolnego Śląska rozpoczął kompletowanie zespołu na nowy sezon. Dzisiaj ogłosił swój pierwszy transfer.

W seniorskim zespole zagra Julia Szczurowska, którą kibice znają z występów w młodzieżowych drużynach z Wrocławia. To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia w Polsce.

Julia Szczurowska urodziła się 29 lipca 2001 roku w Olszynie. Od najmłodszych lat miała okazję przyglądać się swojemu tacie – Wojciechowi Szczurowskiemu – byłem siatkarzowi m.in. Gwardii Wrocław. W ostatnich sezonach drogi Impela i Julii skrzyżowały się, a młoda atakująca miała szansę reprezentować zespoły wszystkich kategorii wiekowych, mimo, że była wtedy dopiero młodziczką. W tym czasie zdobyła wiele medali – m.in. srebro MP kadetek, czy brąz MP juniorek, a także wyróżnień indywidualnych – za bycie najlepszą atakującą turniejów.

Dziś przyszedł czas na kolejny krok. Klub z Wrocławia zdecydował się na zakontraktowanie młodej zawodniczki. Podczas gry w młodzieżowych drużynach – Julia miała kilkakrotnie możliwość udziału w treningach pierwszego zespołu. Sztab szkoleniowy był zadowolony z postępów i pracy, jaką wykonuje siatkarka. Kibice, w samej zawodniczce, upatrują sobie następczynię największych polskich gwiazd siatkówki. Nic w tym dziwnego – jest wyróżniającą się zawodniczką i dobrze poprowadzona ma szansę na osiągnięcie wielu sukcesów.

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że dostałam szansę trenowania i grania z bardzo dobrym zespołem, jakim jest Impel Wrocław. Myślę, że pod okiem trenerów Impela jestem w stanie zrobić ogromny progres i nabyć kolejnych cennych umiejętności. Cieszę się, że będą mogła reprezentować Wrocław w Orlen Lidze. Jestem pewna, że klub otworzy mi drogę do spełniania moich kolejnych siatkarskich marzeń – mówi Julia Szczurowska.

– Bardzo cieszę się, że klub z Orlen Ligi – Impel Wrocław – zainteresował się moją córką. Przede wszystkim doceniam pracę sztabu szkoleniowego, ich współpracę z siatkarkami i to jak prowadzą zespół, rozwijając ich indywidualne zdolności. Ze swojego siatkarskiego doświadczenia wiem, że będzie to kolejny krok w przód dla rozwoju Julki. Razem z żoną nie ukrywamy także radości, że ponownie będzie bliżej nas, bo ostatni rok spędziła w Szczyrku. Wierzę w swoje dziecko, bo wiem, że ma serce do siatkówki, do walki i pracy. Teraz trafia pod skrzydła dobrego trenera, który w nią wierzy i wykorzysta wszystkie jej atuty – dodaje Wojciech Szczurowski.

– Od kilku lat bacznie obserwujemy młodzieżowe zespoły w Polsce. W efekcie tych działań co roku w składzie mamy kilka młodych i obiecujących siatkarek. Julka to zawodniczka z ogromnym potencjałem i my postaramy się go wykorzystać. Mieliśmy szansę oglądać jej siatkarski talent w meczach młodzieżowych drużyn, gdzie zawsze była niekwestionowaną liderką. Cieszę się, że Julka zagra w naszej drużynie – komentuje sprawę Jacek Grabowski, prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Transfer Julii Szczurowskiej to pierwsza oficjalna informacja podana z klubu z Wrocławia. Wczoraj włodarze potwierdzili udział w Orlen Lidze. Kolejne informacje ze stolicy Dolnego Śląska w najbliższych dniach.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ