Lasy Państwowe deklarują możliwość przejęcia spółki „Stawy Milickie”

Flyrecord, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował podczas konferencji prasowej o możliwości przejęcia spółki „Stawy Milickie” przez Lasy Państwowe.

W ubiegłym tygodniu, z inicjatywy Wojewody, doszło do spotkania z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Konradem Tomaszewskim w sprawie przyszłości „Stawów Milickich”. Podczas rozmowy udało się uzyskać deklarację dotyczącą możliwości przejęcia spółki oraz wypracować list intencyjny, który zostanie skierowany do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podkreśla, że rozwiązanie proponowane przez Lasy Państwowe gwarantuje „Stawom Milickim” stabilność i dalszy rozwój. Jeśli propozycja spotka się z aprobatą Marszałka Województwa powołany zostanie specjalny zespół, który rozpocznie pracę nad ewentualnym przejęciem spółki. Przede wszystkim musi powstać analiza finansowa i harmonogram dalszych działań.

Przedstawiamy treść listu intencyjnego:

Mając na uwadze przyszłość cennego obszaru, jakim są „Stawy Milickie” w kontekście ich niezwykłego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, a także biorąc pod uwagę dobro mieszkańców regionu deklarujemy możliwość nieodpłatnego przejęcia całościowego pakietu akcji spółki „Stawy Milickie” SA przez Lasy Państwowe i wszelkich nieruchomości gruntowych, na których spółka prowadzi działalność.

Nasza propozycja jest odpowiedzią na zgłaszane przez Pana Marszałka Województwa Dolnośląskiego problemy z utrzymaniem i zabezpieczeniem jednego z największych w Europie kompleksów stawowych, objętych w większości ochroną rezerwatową. Przejęcie „Stawów Milickich” przez podmiot publiczny zagwarantuje w dalszym ciągu ogólnodostępny charakter tego miejsca, który służy rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców naszego regionu i całego kraju.

Mamy nadzieję, że podjęta przez nas inicjatywa znajdzie u Pana Marszałka przychylność i pozwoli nam zabezpieczyć jakże ważny obszar naszego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, ze swej strony, deklaruje powołanie zespołu ekspertów, który podejmie pracę nad przygotowaniem analizy opłacalności przejęcia akcji spółki, opartej na procedurze należytej staranności. Jeśli nasza propozycja spotka się z aprobatą Pana Marszałka, mamy nadzieję na szybkie spotkanie i wypracowanie harmonogramu przejęcia spółki.

Źródło: Dolnośląski Urząd Wojewódzki

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ