Politechnika Wrocławska wśród najlepszych

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Drugie miejsce wśród uczelni technicznych, czwarte w klasyfikacji wszystkich szkół wyższych i tradycyjnie pierwsze na Dolnym Śląsku – to pozycje Politechniki Wrocławskiej w najnowszym rankingu magazynu „Perspektywy”. Po raz kolejny okazaliśmy się także najbardziej innowacyjną uczelnią w Polsce.

W porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem zanotowaliśmy awans o jedno miejsce: z piątego na czwarte. Tym samym zrównaliśmy się z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i powtórzyliśmy swój najlepszy wynik z 2015 roku.

Ponadto w tegorocznym podsumowaniu w nowy sposób sklasyfikowano poszczególne kierunki studiów. Organizatorzy zdecydowali się podzielić 68 wybranych kierunków na osiem obszarów odwzorowujących klasyfikację Krajowych Ram Kwalifikacji. W tym zestawieniu w ścisłej czołówce znalazły się trzy nasze wydziały: Chemiczny (3 miejsce w kategorii chemia), Architektury (3 miejsce w kategorii gospodarka przestrzenna) oraz Podstawowych Problemów Techniki (4 miejsce w kategorii fizyka)

Natomiast w opublikowanym w połowie maja Rankingu Kierunków Inżynieryjnych 2017 trzy nasze kierunki zostały uznane za najlepsze w kraju. Są to: Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny). Kolejnych dziesięć kierunków znalazło się na miejscach drugim i trzecim.

Źródło: Biuro Prasowe PWr

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ