Akcja Miasto, Nowe Nadodrze i Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia rozpoczynają zbiórkę podpisów pod internetową petycją

(autorzy: Tomasz Sowiński, Agata Wawryniuk
Akcja Miasto, Nowe Nadodrze i Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia rozpoczynają zbiórkę podpisów pod internetową petycją o stworzenie tzw. Alei Pomorskiej. Celem kampanii jest wpisanie modernizacji całego ciągu Pomorska – plac Staszica – Reymonta – Most Osobowicki do budżetu miasta na 2018 rok. 
Naszym zdaniem wrocławianie wystarczająco długo czekali na przebudowę tych ulic. Najwyższy czas stworzyć tu bezpieczną i dostępną dla wszystkich przestrzeń – reprezentacyjną aleję, która nie tylko scali, dotychczas w pewnym sensie podzielone Nadodrze i Kleczków, ale i połączy ścisłe centrum z północnymi osiedlami Wrocławia – czytamy w komunikacie prasowym
Treść petycji :

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracam się do Pana z wnioskiem o uwzględnienie w budżecie Wrocławia na 2018 r. środków na modernizację ciągu Pomorska – plac Staszica – Reymonta – Most Osobowicki (tzw. Aleja Pomorska).

Aleja Pomorska powinna być reprezentacyjną ulicą łączącą ścisłe centrum miasta z Nadodrzem, Kleczkowem i osiedlami na północy Wrocławia. W związku z tym wnoszę o uwzględnienie w projekcie modernizacji poniższych elementów:
– wymiana nawierzchni jezdni i torowiska na cichsze, remont chodników,
– nasadzenia drzew,
– przystanki wiedeńskie (Staszica, Reymonta) i wygodny węzeł przesiadkowy na pl. Staszica,
– przejścia dla pieszych (ciągi piesze w poprzek Alei),
– sekundniki na światłach,
– miejsca postojowe,
– obustronne drogi dla rowerów,
– podwieszane kładki pieszo-rowerowe na Moście Osobowickim,
– remont i podłączenie kamienic do sieci ciepłowniczej,
– odwodnienie przejazdu pod wiaduktem kolejowym.

link do apelu tutaj

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ