Petru o Referendum ws. uchodźców: to hucpa

fot: youtube
Ryszard Petru oświadczył, że Nowoczesna nie poprze żadnego referendum proponowanego przez prezydenta, łącznie z tym ws. uchodźców – to „hucpa” – powiedział.

Dla przewodniczącego partii Nowoczesna, problem uchodźców i jakiekolwiek inicjacje prezydenta Dudy są niepoważne. Natomiast gołym okiem widać, że niepoważnym jest podejmowanie tak istotnych problemów właśnie jak system ustrojowy czy kwestia polityki migracyjnej, szczególnie gdy jest się posłem RP, który z racji swojej rangi ma wpływ na kształt krjau:

„Tak naprawdę nie wiem co ma z tego wynikać. Nie będziemy popierać żadnych pomysłów referendalnych prezydenta. Nie jest to poważne podejście do zmian ani konstytucji, ani tego co się dzieje w sprawie uchodźców” – powiedział Petru. Lider Nowoczesnej uważa, ze to „hucpa”.

Petru zaznaczył, ze ws. konstytucji trzeba powołać ekspertów, natomiast jeśli chodzi o uchodźców, to „pamiętajmy, że jesteśmy częścią Unii Europejskiej i każdy uchodźca gdy będzie chciał przyjechać do Polski, bez problemu to zrobi. To nie jest tak, że można ich zatrzymać” – wyjaśniał Petru na konferencji prasowej.

Kukiz’15 chce referendum ws. uchodźców jeszcze w tym roku

Z kolei posłowie partii Pawła Kukiza, którzy rozmawiali z prezydentem Andrzejem Dudą o referendum, apelują, by plebiscyt w sprawie uchodźców został zorganizowany jeszcze w tym roku.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ