Błaszczak: Działanie Komisji Europejskiej wobec Polski jest bezpodstawne

Błaszczak45.jpg
– Procedura wobec Polski jest bezpodstawna. To działanie, które w efekcie doprowadzi do spadku zaufania do Unii Europejskiej wśród społeczeństw państw traktowanych w taki sposób – mówił minister Mariusz Błaszczak podczas rozmowy w Polskim Radio 24.

Szef MSWiA odniósł się do kwestii rozpoczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców. Minister podkreślił, że ze 160 tysięcy imigrantów, państwa członkowskie przyjęły około 20 tysięcy.

– Trudno zatem karać część państw za to, że cały pomysł nie został zrealizowany. Samo przyjmowanie imigrantów to nieskuteczne działanie, pokazuje kolejnym potencjalnym przybyszom, że Europa przyjmuje wszystkich. Trzeba z tym zerwać, powiedzieć że UE nie wpuszcza każdego na swoje terytorium – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że jego zadaniem jako ministra jest niedopuszczenie do tego, abyśmy za jakiś czas musieli się zastanawiać jak opanować terroryzm muzułmański w Polsce. Poinformował, że ministrowie państw Grupy Wyszehradzkiej przedłożą szefom rządów wspólny tekst deklaracji wraz z projektem listu Premierów V4 do Donalda Tuska Przewodniczącego Rady Europejskiej. W liście tym znajdzie się stanowczy zapis, że decyzję sprawie relokacji ma podjąć Rada Europejska.

-Zdecydowanie tym powinna zająć się Rada Europejska i o to wystąpimy solidarnie. Ta sprawa dotyczy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest polityką krajową, a nie polityką europejską – zaznaczył minister.

Minister zapewnił, że Polska ma bardzo mocne argumenty w dyskusji z Komisją Europejską oraz podkreślił, że decyzja w sprawie relokacji była bezpodstawna.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ