Wrocław gotowy na Brave Kids – początek w weekend. Zobacz, co będzie się działo

materiały prasowe

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne, parady oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie we Wrocławiu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

Już tylko kilka dni dzieli nas od początku Brave Kids 2017. W najbliższą sobotę 17 czerwca do Wrocławia przyjadą uzdolnione dzieci z Kenii, USA, Gruzji i Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u wrocławskich rodzin.

Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy Brave Kids. – Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestników Brave Kids łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Wrocławia są m.in. członkowie kenijskiej grupy Kainonia oraz tancerze z grupy Caritas z Ośrodka Dziennego w Tibilisi. Gościć tu będą również cyrkowcy z organizacji CircEsteem z USA. W projekcie udział weźmie także miejscowa, wrocławska grupa „Kolorowe Dzieci”.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

18 czerwca, godz. 15:00 – piknik integracyjny w Parku Tołpy

19 czerwca, godz. 18:00 – pokazy artystyczne grup Brave Kids – Klub Anima, ul. Pilczycka 47

25 czerwca, godz.17:00 – 18:00 – Międzynarodowa Parada Brave Kids w ramach Miesiąca Rodziny 2017 we Wrocławiu – Wyspa Słodowa

19 – 30 czerwca – warsztaty artystyczne dla uczestników projektu – Klub Anima, ul. Pilczycka 47 (19-23.06); Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6  (26-30.06)

26 – 30 czerwca – warsztaty dla dzieci rodzin goszczących

30 czerwca, godz. 18:00 – Spektakl Finałowy Brave Kids Wrocław – Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6

Finałowy spektakl w Teatrze Polskim – kup bilet i wesprzyj projekt

Po dwóch tygodniach spędzonych we Wrocławiu ,,odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie z uczestnikami projektu, którzy przyjadą tam z pozostałych miast, będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Z powodu dużego zainteresowania publiczności, w tym roku dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17:00 i 19:00.

Bilety na te wyjątkowe widowiska są już w sprzedaży i można je nabywać online na stronie Ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro m.in. w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn. Bilety będzie można nabyć również przed spektaklami w kasach w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Środki zebrane z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem ponad 130 dzieci podczas drugiego etapu tegorocznej edycji projektu.

Głównym organizatorem Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

Brave Kids 2017 to już 8 odsłona niezwykłego projektu. W tegorocznej edycji weźmie udział w sumie 164 dzieci z całego świata. Wśród tegorocznych krajów, z których pochodzą młodzi artyści, znalazły się m.in.: Gruzja, Iran, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Ukraina, USA, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja. Podczas pobytu w naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Zamieszkają u polskich rodzin w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu i po raz pierwszy w Białymstoku. Następnie wszystkie pojadą na tydzień do Obornik Śląskich, gdzie będą przygotowywać wielki

spektakl finałowy, który po raz pierwszy w historii zostanie zaprezentowany dwa razy. Brave Kids 2017 odbędzie się również na Słowacji i w Gruzji.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

Mateusz Nawrocki

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ