O tych statystykach Unia Europejska woli nie mówić. Polka zawstydziła eurokratów

unia.jpg

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat ubóstwa dzieci. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrała Jadwiga Wiśniewska. Eurodeputowana przypomniała zawstydzające statystyki, o których w PE nie mówi się raczej zbyt często.

Europoseł PiS przypomniała dane Eurostatu, z których wynika, że na terenie UE w 2015 roku ponad ¼ dzieci zagrożonych była ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym. Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że najtrudniejsza sytuacja była w rodzinach niepełnych – gdzie prawie połowa dzieci narażona jest na ubóstwo – a także w rodzinach wielodzietnych.

– Dane te jasno wskazują, że osłabienie instytucji rodziny odbija się szczególnie negatywnie na sytuacji materialnej dzieci. Dlatego priorytetem naszych działań powinno być wzmocnienie rodziny – wezwała Wiśniewska.

Europoseł PiS zaznaczyła, że doświadczenie Polski pokazuje, że inwestycja w rodzinę przynosi wymierne korzyści. Okazuje się bowiem, że wprowadzenie przez rząd Beaty Szydło pakietu prorodzinnego pozwoliło obniżyć poziom ubóstwa wśród dzieci.

– W 2016 roku uruchomiliśmy program 500+, który objął 55% polskich dzieci. Dzięki temu programowi ubóstwo zmalało o 48%, a ubóstwo skrajne wśród dzieci aż o 94 %. Zatem, aby zniwelować skutecznie biedę i wykluczenie społeczne wśród dzieci, konieczne jest zarówno wspieranie rodziny jak i adekwatne wsparcie socjalne – oceniła Jadwiga Wiśniewska.

Źródło: niezalezna.pl, EKR

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ