Pamięci Żołnierza Niezłomnego! Rajd Gwiaździsty już po raz drugi wyruszy na Wielką Sowę

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, odbędzie się drugi Rajd Gwiaździsty na Wielką Sowę, poświęcony pamięci Jerzego Kaszyńskiego. Głównym organizatorem Rajdu jest stowarzyszenie Obywatelski Ruch Patriotyczny, współorganizatorem – 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej.

Organizatorzy proponują uczestnikom cztery trasy, którymi dotrzeć można na najwyższy punkt Gór Sowich. Trasa nr 1 prowadzić będzie z Przełęczy Jugowskiej, a zbiórkę uczestników zaplanowano tu na godz. 11.00. Trasa nr 2 prowadzić będzie z Przełęczy Walimskiej – zbiórka o godz. 11.15. Trasa nr 3 – Przełęcz Sokola – zbiórka o godz. 11.15. I wreszcie trasa nr 4 – tutaj zbiórkę uczestników zaplanowano na godz. 10.30 przed łowiskiem „Cicha Woda” w Lasocinie.

Spotkanie wszystkich uczestników Rajdu na Wielkiej Sowie zaplanowano ok. godz. 13.00. Na miejscu organizatorzy przewidzieli wspólne smażenie kiełbasek, a także przygotowane przez 22. KBPG – zjazd na linie i strzelanie z broni ASG.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Bardzo mile widziane rodziny z dziećmi! Zgłaszanie chętnych do udziału w rajdzie zaplanowano do dnia 16 czerwca na numery telefonów: 721 170 681 (Janusz Maniecki), 605 948 533 (Irena Bukalska).

Jerzy Kaszyński, któremu dedykowany jest niedzielny Rajd Gwiaździsty, był żołnierzem niezłomnym powojennego podziemia antykomunistycznego, zamordowanym przez komunistów w roku 1947 na terenie dzierżoniowskiego więzienia. W chwili śmierci miał 32 lata.

źródło: zPrawa.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ