14 lat ukrywał się przed policją. Wpadł w Ząbkowicach

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był listami gończymi od ponad 14 lat. Mężczyzna chcąc uniknąć kary za wcześniejsze przestępstwa, które miał na swoim koncie, większości czasu przebywał poza granicami kraju i zmieniał miejsca pobytu. Po tym jak został namierzony przez funkcjonariuszy trafił do zakładu karnego, gdzie teraz spędzi, co najmniej następne 2 lata.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich ustalili aktualne miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego od kilkunastu lat mężczyznę. 45-latek poszukiwany był listami gończymi i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponad 14 lat. Z informacji posiadanych przez policjantów wynika, że mężczyzna ten większość czasu przebywał poza granicami naszego kraju m.in. w Grecji. Następnie po powrocie do Polski bywał u swojej konkubiny w sąsiednim powiecie, jednak tylko sporadycznie, ponieważ pracował w Niemczech i nie często wracał do kraju. Od dłuższego czasu nie można było go namierzyć, gdyż nie utrzymywał w ogóle kontaktu z rodziną ani znajomymi. Przez kilkanaście lat nikogo nie odwiedzał.

Jednak policjanci ustalili, że może przyjechać do rodzinnej miejscowości i wtedy go zatrzymali. Obecnie 45-latek przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności m.in. za wcześniejsze włamania, a dodatkowo jeszcze stanie przed sądem, gdyż w 2003 roku dokonał włamania i jeszcze w tej sprawie nie został rozliczony.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dolnośląska Policja, KPP w Ząbkowicach Śląskich

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ