Sondaż: Ponad połowa Polaków chce wziąć udział w referendum dot. uchodźców

ponton.jpg

Ponad połowa Polaków chce wziąć udział w referendum dot. uchodźców, z czego ponad 60 proc. nie chce przyjmowania imigrantów do Polski – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS.

To pierwsze tego typu badanie po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę propozycji, aby zapytać o tę kwestię Polaków w ewentualnym referendum.

Większość badanych – 53,7 proc. – odpowiedziała, że poszłaby do urn. 46 proc. ankietowanych by nie głosowało.

IBRIS pytał również Polaków: „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji Unii Europejskiej?”. Ponad 60 proc. odpowiedziało: „nie”, „za” było 36,6 proc. badanych.

Wynik sondażu IBRIS pokazuje, że świadomość Polaków w kwestii zagrożenia bezpieczeństwa ze strony imigrantów jest duża – uważa europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Ludzie obawiają się i widzą zagrożenie związane z napływem fali migracyjnej do Europy. Ludzie boją się, że tak, jak w Brukseli, Paryżu czy Strasburgu poziom bezpieczeństwa w Polsce się obniży. Polacy w swojej ojczyźnie chcą się czuć bezpiecznie. To jest podstawowa kwestia. Rolą polskiego rządu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo Polaków jest podejmowanie takich działań, które w żadnym stopniu nie naruszą bezpieczeństwa Polaków – podkreśla Jadwiga Wiśniewska.

Przypomnijmy, Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z odmową udziału w programie relokacji uchodźców przez te trzy kraje. Polski rząd zapowiedział, że nie ugnie się przed naciskiem Unii Europejskiej

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ