J. WIŚNIEWSKA: ŻĄDAM OD KE PISEMNEGO WYJAŚNIENIA WS. PROCEDURY PRZECIWKO POLSCE

Timermans.jpg
inf. prasowe

Dlaczego Komisja Europejska wszczęła kroki prawne wyłącznie przeciwko 3 państwom członkowskim, podczas gdy wszystkie inne państwa unii uchylają się od relokacji nielegalnych imigrantów do swoich krajów? Takie pytanie do KE wystosowała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

W swojej interpelacji polityk wskazuje, że obowiązek dokonania przymusowych przesiedleń 120 tys. nielegalnych imigrantów z terenu Włoch i Grecji został przez wszystkie państwa członkowskie wykonany jedynie w 18 proc.

Przykładowo, Austria do tej pory nie relokowała ani jednej osoby, a Słowacja przyjęła zaledwie 16. Oba kraje pod naciskiem KE zobowiązały się przyjąć uchodźców, przez co uniknęły procedur.

Decyzja Komisji Europejskiej jest absurdalna i niezrozumiała – uważa Jadwiga Wiśniewska.

Żądam od Komisji wyjaśnienia na piśmie, dlaczego zaczęła nagonkę na trzy państwa spośród wszystkich krajów członkowskich, które w niewielkim stopniu wykonują decyzję 2015/1601 – powiedziała eurodeputowana z ramienia PiS.

Jadwiga Wiśniewska wskazuje również, że przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej toczy się postępowanie wszczęte przez Węgry i Republikę Słowacji w sprawie niezgodności decyzji o przymusowym przesiedleniu nielegalnych imigrantów z prawem Unii Europejskiej.

„Dlaczego KE nie wstrzymała się z podjęciem kroków prawnych wobec państw członkowskich do czasu wydania przez Trybunał Sprawiedliwości ostatecznego orzeczenia, a tym samym z góry przesądziła o jej legalności?” –  pytała w swoim wystąpieniu do KE europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ