Rusza wakacyjny, bezpłatny Klub Biegowy

materiały prasowe

24 czerwca we Wrocławiu startuje nowy Klub Biegowy – zarówno dla amatorów jak i pasjonatów tego sportu. Uczestnicy dowiedzą się jak poprawiać własne rekordy, unikać kontuzji, realizować kolejne cele i uzupełnić treningi, aby były jeszcze bardziej efektywne. Zajęcia w każdą wakacyjną sobotę poprowadzą trenerzy klubu Holmes Place OVO Wrocław. Trasa pierwszego biegu będzie liczyła około 5 km. Udział jest bezpłatny.

24 czerwca rusza Klub Biegowy. W każde sobotnie przedpołudnie trenerzy klubu fitness Holmes Place OVO Wrocław bezpłatnie poprowadzą grupę biegową przez centrum Wrocławia.

– Chcemy zachęcić mieszkańców do aktywnego stylu życia. Nauczymy ich biegać mądrze i czerpać radość ze sportu. Bardziej doświadczonym klubowiczom pokażemy jak poprawiać tzw. życiówki, unikać kontuzji i realizować kolejne cele – mówi Jakub Szalej, trener Holmes Place OVO Wrocław.

Trasa pierwszego biegu będzie miała długość około 5 km. Uczestnicy spotkają się z trenerami na patio OVO Wrocław. Stamtąd wyruszą w kierunku parku Słowackiego, by następnie przebiec wzdłuż bulwaru Dunikowskiego i Wyspę Słodową. W drodze powrotnej pobiegną drugą stroną rzeki, przez Ostrów Tumski, by docelowo wrócić do klubu Holmes Place, gdzie trenerzy poprowadzą ćwiczenia rozciągające.

– Stretching po bieganiu to obowiązkowy punkt treningu każdego biegacza. Pomaga przywrócić równowagę nadwyrężonym mięśniom, przyspiesza ich regenerację i zapobiega kontuzjom w przyszłości. Pomijanie tego elementu zmniejsza efektywność ich pracy – mówi Jakub Szalej.

Do Klubu Biegowego Holmes Place może dołączyć każdy, niezależnie od umiejętności. Nie ma także ograniczeń wiekowych. Trzeba jedynie zabrać ze sobą strój, który nie ogranicza ruchów i buty z miękką podeszwą. Udział jest bezpłatny. Zapisy nie są wymagane, ale z racji na ograniczoną liczbę miejsc w grupie warto zarezerwować swój udział zgłaszając się mailowo pod adresem: wroclaw@holmesplace.pl

– Kolejne zajęcia odbędą się w wakacyjne soboty o godzinie 10.30. Po treningu uczestnicy w detalach poznają atmosferę Holmes Place, a także osobiście porozmawiają z instruktorami i trenerami – mówi Lidia Zamyłko, regional marketing manager Holmes Place. – Zachęcamy do odwiedzania nas w gronie przyjaciół i znajomych. Osoby, które do nas dołączą do końca czerwca, otrzymają drugie członkostwo dla bliskiej osoby w prezencie – dodaje.

Warto przypomnieć, że także w każdą sobotę, na dziedzińcu OVO Wrocław odbywają się bezpłatne zajęcia jogi. Ćwiczenia prowadzi certyfikowana instruktorka – Rosela Ciko.

Na co dzień członkowie Holmes Place OVO Wrocław mają do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt, bogato wyposażoną strefę funkcjonalną, basen, a także różnorodny grafik ćwiczeń. Wrocławianie mogą uczestniczyć między innymi w zajęciach FloatFit, które w całości odbywają się na specjalnych deskach na powierzchni basenu. Na uwagę zasługuje też Barre Workout – trening inspirowany baletem, który łączy w sobie również jogę i Pilates.

Klub Biegowy Holmes Place OVO Wrocław

24 czerwca, godz. 10:30 – pierwszy trening

Kolejne – w każdą sobotę

Początek i koniec trasy – patio OVO Wrocław, Ul. Podwale 84

Wstęp wolny – zapraszamy!

Anita Nowak

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ