Znany pisarz ostro o Lisie

Nikt nie ma lepszego wzroku w Polsce niż obywatel Duda. Na zaproszenie szamba odwiedził szambo i dostrzegł tam społeczeństwo obywatelskie – napisał na Twitterze Tomasz Lis. Znany pisarz fantasy w niezwykle ostrych słowach wyraził się o Hienie Roku 2015.

Lis na każdym kroku pokazuje swój poziom. W sobotę Newsweeka” postanowił dać wyraz swojej frustracji wywołanej zapewne faktem, że na Zjeździe Klubów Gazety Polskiej gościli najważniejsi politycy – w tym także prezydent RP oraz ministrowie rządu Beaty Szydło.

Plucie jadem widać weszło w krew naczelnemu „Newsweeka”. Internauci komentowali i podsumowali jego wpis.

Jacek Piekara, znany polski pisarz fantasy nie przebierał w słowach. O Tomaszu Lisie wyraził się krótko i zwięźle.

„Nazwałbym cię, Lisie, zwykłą ku..ą, ale obraziłbym w ten sposób tysiące kobiet, które pomimo uprawiania tego zawodu, są dobrymi ludźmi…”

– czytamy na twitterze.

Obrazowo przypomniano, jakim tytułem od 2015 roku może się posługiwać Tomasz Lis. Został wyróżniony wówczas nagrodą Hieny Roku 2015.

Hiena Roku to antynagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich corocznie od 1999 roku dziennikarzom, którzy zdaniem tej organizacji wyróżnili się „szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej”.

Tytuł ten Lis otrzymał za „wielokrotne łamanie zasady etyki dziennikarskiej, w szczególności w nadanym 18 maja 2015 r. programie telewizyjnym Tomasz Lis na żywo. Podał wtedy fałszywą informację o rzekomo dokonanym przez córkę kandydata na prezydenta kompromitującym wpisie na Twitterze, co mogło wpłynąć na wynik wyborów. Nie dochował staranności wymaganej od dziennikarza. Nie sprawdził faktów, zdeprecjonował córkę kandydata, pozwalając zaproszonemu gościowi na obraźliwe rozważania. Informacja ta, podana na kilka dni przed II turą wyborów, nie została odpowiednio sprostowana”.

źródło: niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Tomek !!!,;- zapowiadales sie na czlowieka przydatnego ?,;- do kraju w ktorym to sie ( powiedzmy ) urodziles? Czas wziol Cie w swoje (brudne) rece??? ,;- dales sie nagiac jak mloda brzuzka? ,;- i taki to pozostaniesz, az ci laske podadza , bys sie mogl podeprzec ? ,;- ale poco???,;- i tak juz nigdy nie bedziesz przydatny,;- do tego spoleczenstwa? ,;- ktore to Cie objelo troska??? ,;- Ty go zdradziles? ,;- Ale prawda jest ( przykra) ,;- ale zawsze zwycierza??? …. jesli sie ktos w gownie uriodzil – temu gowno smierdziec nie bedzie? ,;- Lis………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ