Jednak będzie festiwal w Opolu. TVP podpisało porozumienie z miastem. Podano datę

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w 2017 roku jednak się odbędzie. Telewizja Polska w oświadczeniu podała, że obie strony zawarły satysfakcjonujące porozumienie. Imprezę zaplanowano na wrzesień.

54. krajowa edycja Festiwalu Piosenki Polskiej miała odbyć się w Opolu w czerwcu. W połowie maja informowaliśmy, że do imprezy w tym terminie nie dojdzie. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski wypowiedział umowę z Telewizją Polską. Powodem miało być niewywiązanie się z jej zapisów porozumienia. 

Wczoraj wieczorem na stronach TVP pojawiło się oświadczenie, mówiące o porozumieniu w sprawie festiwalu.

„Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie

– czytamy.

Strony ustaliły, że „Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu”.

Jednocześnie TVP zadeklarowała, że „dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu”.

Źródło: tvp.pl, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ