Piłkarskie święto we Wrocławiu – w lipcu wielki międzynarodowy turniej

Dawid Galus, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Drużyny z 20 krajów, dwóch kontynentów, rzesza kibiców i liczne atrakcje dla wrocławian. 7-9 lipca we Wrocławiu odbędzie się kolejne po Euro piłkarskie święto – piąta edycja Wrocław Trophy. To trzeci największy tego typu turniej w Europie.

Wrocław Trophy to międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. Jest organizowany pod egidą Euro-Sportringu – fundacji non-profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych piłkarzy w Europie. Wrocławska edycja odbędzie się 7-9 lipca 2017 roku. Jest jedyną w Polsce i trzecią największą spośród 80 tego typu rozgrywek na Starym Kontynencie. – To będzie prawdziwe święto piłki nożnej we Wrocławiu – mówi Krzysztof Kopertyński, dyrektor Wrocław Trophy – W naszym kraju nie ma drugiego turnieju, w którym udział bierze tak wiele drużyn i piłkarzy z Polski i zagranicy – podkreśla.

Rekordowy turniej, zgodny z wytycznymi FIFA

Wrocław Trophy 2017 będzie piątą, jubileuszową edycją. Po raz pierwszy w historii zagrają w nim piłkarze spoza Europy, a dokładnie ze Stanów Zjednoczonych. Zmagania będą również rekordowe pod względem liczby krajów biorących udział w zawodach – będzie ich aż 20. W sumie w turnieju weźmie udział ponad 3 tys. zawodników ze 178 drużyn, między innymi z Niemiec, Francji, Anglii, Rosji, Holandii, Ukrainy, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Kosowa, Szkocji, Szwecji i Polski. Młodzi sportowcy rywalizować będą ze sobą w 9 kategoriach wiekowych – najmłodsi będą mieli 8 lat, a najstarsi 19. Zawody mają charakter oficjalnych rozgrywek, prowadzonych zgodnie z wytycznymi FIFA. Będą rozgrywane w dwóch lokalizacjach – na obiektach Stadionu Olimpijskiego (12 boisk piłkarskich) oraz na „Oławce” na Niskich Łąkach (4 boiska).

Turniej atrakcyjny dla wrocławian i łowców talentów

Wydarzenie rozpocznie ceremonia powitalna, która odbędzie się 7 lipca o godz. 20.00 na placu Solnym. Uczestnicy zostaną przywitani przez gospodarzy miasta. Następnie obejrzą widowisko z prezentacją flag, zobaczą występy grupy akrobatycznej oraz pokaz cheerleaderek. Mecze finałowe zaplanowano 9 lipca. Poza rywalizacją na boisku, na wrocławskie rodziny czekać będzie wiele atrakcji, między innymi strefa chillout z punktami gastronomicznymi i leżakami, koncerty czy bitwa bramkarska. – Wrocław Trophy w krótkim czasie stał się największym turniejem w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku czekają na niego zawodnicy z całej Europy, a tym razem po raz pierwszy ze Stanów Zjednoczonych – mówi Krzysztof Kopertyński. – Wydarzenia na taką skalę przyciągają łowców talentów. Niewykluczone, że we Wrocławiu odkryty zostanie talent na miarę Roberta Lewandowskiego. Zapraszamy do kibicowania. Dobra zabawa gwarantowana – dodaje.

Ambasadorem turnieju została legenda Śląska

Ambasadorem tegorocznej edycji Wrocław Trophy został Tadeusz Pawłowski – legenda wrocławskiej piłki, były reprezentant Polski, a także piłkarz i trener Śląska Wrocław. Z dorobkiem 63 zdobytych goli jest najlepszy strzelcem w historii wrocławskiej drużyny. – Z podziwem patrzę, jak turniej Wrocław Trophy rewelacyjnie się rozwinął. To fantastyczna promocja Wrocławia i piłki nożnej wśród dzieci. Myślę, że jest również bardzo dobrym początkiem piłkarskiej przygody i dużą szansą na pokazanie swoich umiejętności, dlatego niewykluczone, że wielu jego uczestników zagra kiedyś w Śląsku Wrocław czy w reprezentacji Polski – mówi Tadeusz Pawłowski, ambasador turnieju. – Do zobaczenia na trybunach – dodaje legenda wrocławskiej piłki.

Turniej z każdym rokiem cieszy się większą popularnością. Na przestrzeni lat wzięło w nim udział ponad 600 drużyn z 22 różnych krajów. Wydarzenie organizowane jest przez MKS Parasol Wrocław oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Na potrzeby turnieju klub otrzymuje wsparcie od Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Młodzieżowego Centrum Sportu, miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wrocław Trophy 2017

  • 7 lipca – Ceremonia Powitalna (Wrocław, Plac Solny)
  • 7-9 lipca – Rozgrywki na Stadionie Olimpijskim (Wrocław, al. I. J. Paderewskiego 35) i na Stadionie „Oławka” (Wrocław, ul. Na Niskich Łąkach 8)
  • 9 lipca – Mecze finałowe, Ceremonie Medalowe i Rodzinna Strefa Kibica (Wrocław, al. I. J. Paderewskiego 35)

Źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ