Rozmowy o przyszłości Przedmieścia Oławskiego

materiały prasowe

Tereny rekreacyjne, miejsca do biegania, spacerów, a wokół dużo zieleni – tak wkrótce będzie wyglądać Przedmieście Oławskie wzdłuż Oławy. 24 czerwca każdy będzie mógł zapoznać się z koncepcją tego miejsca. Przy ulicy Walońskiej 11 spółka Wrocławska Rewitalizacja będzie informować o planach rewitalizacji na Przedmieściu Oławskim.

Jednym z kluczowych projektów rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego jest odnowienie i zagospodarowanie nabrzeży Oławy w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji.

– Wobec deficytu zieleni w miastach, na całym świecie oddaje się rzekę i jej dobrodziejstwa mieszkańcom. Nabrzeża zmieniają się w bulwary rekreacyjne i spacerowe, powstają ścieżki do biegania i miejsca do uprawiania sportu, również sama rzeka otrzymuje nowe funkcje, np. jako trasa kajakowa – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja. – Mieszkańcy potrzebują takich miejsc, jest więc naturalnym biegiem rzeczy, aby pomyśleć o powrocie nad Oławę i wykorzystać drzemiące w niej potencjały – dodaje.

Głos mieszkańców

Rewitalizację za każdym razem poprzedza szczegółowa analiza i diagnoza problemów. Na tej podstawie formułowana jest wizja rozwoju, a także cele, jakie należy postawić przed odnową.

Kompleksowość tego procesu wymaga aktywnego udziału lokalnej społeczności we wszystkich etapach podejmowanych prac i jest warunkiem trwałości efektów. Dlatego zachęcamy obecnych i przyszłych mieszkańców Przedmieścia Oławskiego do spotykania się z nami – mówi Grażyna Adamczyk-Arns.

Już 24 czerwca (godz. 10.00-16.00), podczas Dnia Otwartego Angel River, każdy będzie mógł zapoznać się z koncepcją rewitalizacji i podpowiedzieć, co zrobić, aby przywrócić świetność Przedmieściu Oławskiemu.

Postanowiliśmy stworzyć warunki do dyskusji i pytań, ponieważ widzimy, że istnieje potrzeba pogłębionych rozmów na temat przyszłości Przedmieścia Oławskiego – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River. – Lokalny Program Rewitalizacji jest nam bardzo bliski, dlatego my również wsłuchujemy się w głosy mieszkańców – dodaje.

Otwieranie się na rzekę

Angel River – inwestycja, która powstaje przy rzece Oławie – wpisuje się w poprawę wizerunku nabrzeży i sprawi, że staną się one łatwiej dostępne dla wrocławian.

– Tworzymy projekt, który będzie spójny z Lokalnym Programem Rewitalizacji. Jesteśmy przekonani, że Angel River odzyska Oławę dla miejskiego życia. Nasz projekt maksymalnie otwiera się na rzekę i wykorzystuje jej atuty – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży
i marketingu Angel River.

Przy ulicy Walońskiej powstaną dwa budynki – dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy. W ramach inwestycji powstanie ogólnodostępny bulwar, który będzie integralną częścią malowniczego traktu spacerowego i rekreacyjnego prowadzącego wzdłuż rzeki. Inwestor przebuduje i zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej.

Przez cały czas trwania Dnia Otwartego do dyspozycji uczestników będą eksperci. Doradca finansowy przedstawi indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta. Na uczestników czekać będzie też oferta specjalna na zakup mieszkań w inwestycji Angel River.

Anita Nowak

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ