Stankiewicz: To wszystko, co nazywane jest tzw. śledztwem smoleńskim, ma cechy zacierania śladów

– W świetle mojej wiedzy, część spraw nie ujrzała światła dziennego, w tym część śmierci, które nastąpiły po Smoleńsku, śmierci świadków, o których opinia publiczna jeszcze nie wie. Ci ludzi zginęli nie w wypadku – ci ludzie zostali zabici. To nie mogło się obyć bez współpracy ze strony polskiej, a wszystko to, co potem następuje i jest nazywane tzw. śledztwem ma cechy zacierania śladów – komentowała ujawnienie przez TV Republika dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej dziennikarka Ewa Stankiewicz.

– To dopełnienie spójnego obrazu, który jest bardzo niepokojący, przerażający. Mamy do czynienia ze śmiercią prezydenta i 95 osób kluczowych dla państwa polskiego, które zginęły na terenie Rosji. W świetle mojej wiedzy, część spraw nie ujrzała światła dziennego, w tym część śmierci, które nastąpiły po Smoleńsku, śmierci świadków, o których opinia publiczna jeszcze nie wie. Ci ludzi zginęli nie w wypadku – ci ludzie zostali zabici. To nie mogło się obyć bez współpracy ze strony polskiej, a wszystko to, co potem następuje i jest nazywane tzw. śledztwem ma cechy zacierania śladów – powiedziała Ewa Stankiewicz.

– To jest obraz, który pokazuje rozpad państwa i suwerenności. Czekam na moment, gdy osoby winne staną przed sądem i odpowiedzą przed prawem. Nie wiem, czy w historii powojennej była podobna zbrodnia, która wydarzyła się w państwie polskim – dodała dziennikarka.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj