Wielkie spotkanie liderów samorządowych podczas Kongresu Regionów

umwd.dolnyslask.pl

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest Partnerem i Gospodarzem trwającego we Wrocławiu Kongresu Regionów 2017, który odbywa się w dniach 19-20 czerwca w Narodowym Forum Muzyki. W otwarciu Kongresu udział wziął Marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Kongres Regionów to już tradycja corocznych spotkań liderów Polski samorządowej. To podczas Kongresu, w rankingach Newsweek Polska poznajemy najprężniej rozwijające się miasta i gminy w kraju oraz najlepszych Prezydentów.

To tutaj debatujemy o przyszłości naszych małych ojczyzn. W tegorocznym Kongresie tematem przewodnim spotkań i dyskusji jest idea nowoczesnych i innowacyjnych samorządów sprzyjających rozwojowi społeczności lokalnych.
Dolny Śląsk, kolejny raz staje się największym w Polsce miejscem spotkań przedstawicieli administracji samorządowej, państwowej oraz świata nauki i biznesu. – Jestem przekonany, że tegoroczny Kongres przyniesie wiele ważnych i potrzebnych demokracji lokalnej dyskusji – mówił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Kongres Regionów organizowany co roku na Dolnym Śląsku jest miejscem spotkań przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów. W czasie dwóch dni sesji plenarnych i dyskusji panelowych omawiane są dobre praktyki oraz tematy związane z rozwojem miast i regionów. Podczas uroczystej Gali wręczane zostają prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (Newsweek) oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” (Forbes).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ