Z Wrocławia lecimy do Tel Awiwu

materiały prasowe

Dziś z wrocławskiego lotniska wystartował pierwszy samolot PLL LOT do Tel Awiwu. To kolejny nowy kierunek ze stolicy Dolnego Śląska, który został uruchomiony w tym sezonie.

Samoloty na trasie do Tel Awiwu  latają dwa razy w tygodniu – w każdy wtorek (o godz. 7.05) i piątek (o godz. 6.30). Podróż na tej trasie trwa 3 godz. 50 minut. Rejsy z Wrocławia do Tel Awiwu obsługiwane są nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG.

Cieszymy się, że oferta sieciowych połączeń z naszego lotniska wzbogaciła się o tak atrakcyjny kierunek – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Tel Awiw jest najważniejszą metropolią w tamtym regionie świata, a także centrum finansowym i technologicznym o globalnym znaczeniu. Z pewnością zainteresuje on zarówno turystów, którzy poszukują doznań kulturowych, jak i osoby podrózujące w celach biznesowych. Dwa rejsy w tygodniu dają pasażerom możliwość dogodnego zaplanowania podróży.

Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się blisko tętniącego życiem centrum tej nowoczesnej metropolii i historycznej Jerozolimy. Jest również wygodnym punktem wypadowym dla wypraw nad Morze Martwe, jak również do kurortów położonych nad Morzem Śródziemnym lub nad Morzem Czerwonym.

Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży (na stronie lot.com, LOT Travel, LOT Contact Center i u agentów). Ceny zaczynają się od 99 zł.*

Obecnie PLL LOT obsługuje z Wrocławia krajowe połączenie do Warszawy. Na tej trasie pasażerowie mają do dyspozycji sześć rejsów dziennie.

Połączenie z Tel Awiwem wzbogaciło siatkę sieciowych połączeń międzynarodowych z wrocławskiego lotniska. Obecnie jest ich 17 dziennie, m.in. do Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu i Kopenhagi. Jesienią siatka poszerzy się o 8 dodatkowych lotów w tygodniu do Frankfurtu oraz trzy loty tygodniowo do Zurychu (nowość od linii Swiss Airlines).

W sezonie letnim do dyspozycji podróżnych jest blisko 70 kierunków. Poza Tel Awiwem, nowością są również loty do Lizbony, na Majorkę czy do Reykjaviku od tanich linii, a z oferty biur podróży – do Tirany oraz Kefalonii.

*cena najtańszego dostępnego biletu w jedną stronę z bagażem podręcznym, aktualna na dzień 9 czerwca 2017 r.

Aleksandra Palus

Źródło: PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ